8 tipov, ako sa stať úspešným copywriterom

Jednou z možností, ako si privyrobiť na internete, je stať sa copywriterom. V tomto článku vám prinášame tipy na to, ako si zaistiť čo najväčší úspech. Zásadné pravidlo je, že musíte písať čo najlepšie texty v čo najkratšom čase.

1. Preskúmajte terén

Jedným z hlavných dôvodov tvorby kvalitného online obsahu je podpora SEO. Dobre napísané texty na firemnom webe nielenže pôsobia dôveryhodne na potenciálnych zákazníkov, ale tiež pomáhajú obchodníkom v tom, aby na svoje stránky prilákali čo najväčší počet užívateľov vďaka vyhľadávaniu cez Google.

Internetový marketing je rýchlo sa rozvíjajúcim sektorom a autori textov, ktorí rozumejú najnovším trendom z oblasti SEO, sociálnych médií alebo iných foriem digitálneho marketingu, budú mať veľkú výhodu.

2. Zistite, akým typom copywritera chcete byť

Než prišiel Google, rola copywritera zahrňovala písanie televíznych reklám v agentúre, kampane rozosielané poštou alebo tlačové správy. Tieto pozície stále existujú, ale je stále väčší dopyt po editoroch webu, SEO copywriteroch a content manažérov. Uistite sa, že rozumiete tomu, čo všetko zahrňuje pozícia, o ktorú sa uchádzate, a prispôsobte tomu svoje schopnosti.

3. Majte realistické očakávania

Na začiatku svojej kariéry budete pravdepodobne musieť vytvoriť veľké množstvo obsahu rýchlo, presne a pravdepodobne za málo peňazí.

Vďaka týmto textom si však postupne vybudujete svoje portfólio, ktoré oceníte najme v prípade, že ste predtým nikdy nič nepísali. Postupne tak získate skúsenosti, ktoré vám pomôžu v ďalšej fáze vašej kariéry. Odporúčame tiež vytvoriť si vlastný blog, kde predstavíte svoje umenie.

4. Preskúmajte si spoločnosť (a človeka), u ktorého sa budete o prácu uchádzať

Najprv hľadajte informácie, ktoré sú dostupné na webových stránkach. Môžete vyskúšať i Linkedin, Google alebo Twitter. Vytvorenie osobnej väzby je dôležité. Vďaka sociálnym médiám tiež skôr nájdete rôzne pracovné ponuky.

5. Neprežeňte to zo svojimi schopnosťami

Pokiaľ ste čerstvým absolventom univerzity alebo ste pracovali 10 rokov v inom odbore, ťažko sa zo dňa na deň stanete expertom v 5 rôznych oblastiach. Vo svojom CV sa zamerajte iba na tie schopnosti a zručnosti, ktoré sú pre vášho budúceho zamestnávateľa zásadné.

6. Nerobte preklepy a gramatické chyby

Pokiaľ sa uchádzate o pozíciu copywritera, uistite sa, že má váš textový editor nástroj na kontrolu pravopisu. Než svoj text odošlete, nahlas si ho prečítajte a ešte ho dejte niekomu inému, kto ho po vás skontroluje.

7. Buďte pripravený na to, že budete písať texty na skúšku

Aby ste preukázali svoje schopnosti, budete pravdepodobne najprv požiadaný, aby ste dodali nejaký vzorový text. Dôležitá je nielen tvorivá schopnosť, ale tiež rýchlosť a spoľahlivosť. Deadliny sú nekompromisné. Neurazte sa teda, pokiaľ najprv budete písať zadarmo.

8. Špecializujte sa

Veľa copywriterov chce písať o zábavných veciach, ako je hudba, filmy, móda, cestovanie alebo jedlo. Oveľa menej z nich má skúsenosti s oblasťou ako je poistenie, financie alebo právo. Pokiaľ sa zameriate na niektorú z týchto oblastí, získate tak konkurenčnú výhodu a zvýšite svoje šance na úspech.

 

Autor: Eppi

 

Pridaj komentár