Ako zarábať na blogu?

Na svete existujú milióny blogerov a viac či menej úspešných blogov. Niektorí blogeri si však dokážu svojou činnosťou zarobiť naozaj slušné peniaze. Iní zas vďaka písaniu získali medzinárodnú slávu a dokonca sa stali vychytenými odborníkmi v oblasti, o ktorej píšu. Ako to dokázali? Cesta k úspešnému blogu určite nie je jednoduchá. No ak Vás blogovanie baví, stojí za to sa na túto cestu vydať.

Vytvárajte kvalitný obsah

Možno ste sa už venovali písaniu pre online časopis alebo pre rôzne PR weby. Potom v tvorbe kvalitného textu určite nie ste nováčik. Ak ste sa tieto svoje skúsenosti rozhodli pretaviť do vlastného blogu, máte šancu na úspech. V prvom rade je nutné určiť zameranie blogu. Pri písaní sa venujte tomu, čomu rozumiete a čo Vás baví. Len tak máte šancu tvoriť pravidelne kvalitný obsah, ktorý čitateľa zaujme.

V každom prípade sa pri tvorbe svojho blogu vyhnite plagiátorstvu! Nielen, že je takáto činnosť trestná. Plagiátorstvom tiež stratíte dôveru svojich čitateľov a takisto môže viesť k penalizácii vyhľadávačom alebo dokonca k trvalému vymazaniu blogu. Pamätajte, že niet nad hodnotný a originálny obsah!

Nezabúdajte na SEO

Dôležitou súčasťou úspešného blogu je SEO optimalizácia pre vyhľadávače. Chcete predsa, aby čitatelia o blogu vedeli! Voľte vhodné kľúčové slová. Dbajte, aby názvy vašich príspevkov odrážali ich podstatu. Idete písať o svojom novom foťáku? Potom jeho značku vložte do názvu! Namiesto dlhých nezáživných textov píšte kratšie a vhodne členené príspevky. Nebojte sa používať odseky. Konkurencia je síce veľká, no takáto je cesta k úspechu.

A čo zárobok?

Ako teda vlastne vďaka blogu môžete zarobiť? Ak budete úspešný a budete mať vysokú návštevnosť, môžete na svojom blogu umiestňovať reklamu. Jej zadávateľ bude platiť za to, že je reklama na Vašom blogu umiestnená. Alebo dostanete zaplatené za každého návštevníka, ktorého Váš blog privedie na konkrétnu stránku.

Mnoho úspešných fashion blogerov zarába na tom, že propaguje oblečenie určitej značky. To isté platí pre cestovateľov – blogerov, ktorých oslovujú cestovné kancelárie. Alebo pre vášnivých čitateľov a ich spoluprácu s predajňami kníh. Takto menovať by sme mohli i kozmetické produkty, elektroniku, hračky, záhradníčenie a mnoho ďalších oblastí, ktorým sa v blogu môžete venovať. Zhrnutie je teda nasledovné: píšte a venujte sa téme, ktorú ovládate. Buďte originálny, získajte si fanúšikov a zarábajte!

 

Pridaj komentár