Ako úspešne zarábať mikroprácou?

Stránok, ponúkajúcich možnosť privyrobiť si mikroprácou, je na Slovensku pomerne dosť. Môžete sa vo voľnom čase venovať venčeniu psíkov, opatrovaniu detí, doučovaniu, copywritingu alebo kreatívnym ručným prácam. Šikovný a aktívny človek si určite nájde spôsob, ako si zarobiť na internete. Poradíme Vám ako na to, aby ste boli aj Vy úspešný.

Postupujte takto

Aby ste skutočne mohli zarábať na weboch zameriavajúcich sa na ponuku mikropráce, musíte splniť niekoľko krokov. A tie Vás povedú priamo k príležitostnému zárobku, z ktorého sa časom môže stať aj významný zdroj Vašich príjmov.

  • Zaregistrujte sa na príslušnej stránke. Proces registrácie zväčša zahŕňa vyplnenie osobných údajov ako meno a priezvisko, bydlisko, prípadne aj dátum narodenia a číslo bankového účtu. Tieto údaje sú pre správcu stránky nutné z dôvodu, aby zabezpečil pre obe strany dôveryhodnosť a korektnú spoluprácu. Asi ani Vy by ste nechceli spolupracovať s niekým, kto sa zdráha uviesť svoje skutočné meno. Údaje preto vyplňte pravdivo. V opačnom prípade by ste mohli poškodiť len samy sebe.
  • Vytvorte si pútavý a hodnoverný profil. Po zaregistrovaní je načase povedať potenciálnym zamestnávateľom niečo o sebe. Ste SEO konzultant? Tak sa predstavte, popíšte svoje zručnosti a uveďte napríklad aj svoje referencie a dosiahnuté úspechy v oblasti.
  • Zvoľte činnosti, ktoré budete vykonávať. V rámci svojho profilu si vytvorte relevantné inzeráty. Ponúknite v nich to, v čom ste dobrý. Napríklad PR články, ručné práce, pečenie, kreslenie, SEO služby, či písanie príspevkov pre magazín. Uveďte požadovanú cenu za službu a dobu jej dodania.
  • Pravidelne svoj účet kontrolujte. Niekto, kto zadá inzerát a potom sa mesiac neozve, asi nebude pôsobiť dôveryhodne. Preto svoj účet pravidelne kontrolujte a prácu sa snažte vždy urobiť načas.

A ešte dobrá rada na záver. Sledujte weby o mikropráci (ako je napríklad aj tento) a berte si k srdcu dobré rady, ktoré Vám pri zarábaní určite pomôžu.

 

Pridaj komentár