Môže mikropráca priniesť maxiúspech?

Mikropráca, alebo drobná práca, zaznamenáva v posledných rokoch doslova boom. Portály ponúkajúce drobné služby slávia úspech a ľudí, ktorí takýmto spôsobom „fungujú“, je čoraz viac. Čo to vlastne drobná práca je, a dá sa ňou slušne zarobiť?

Aj personalistika je „cool“

V súčasnosti nás doslova zaplavujú cudzojazyčne znejúce slovíčka, ktoré mnohokrát jednoducho neprekladáme. Anglické názvy sa vyskytujú v rôznych oblastiach počnúc svetom filmovým či počítačovým, až po oblasti, ktoré si vyžadujú istú mieru serióznosti. Pritom vôbec nejde len o slangové výrazy dnešnej mládeže. Co-working, outplacement, copywriting, a mnohé ďalšie sa stali bežnou súčasťou nášho každodenného života.

Freelanceri ako veľká neznáma?

Nájdu sa však i také názvy, s ktorými sa len tak bežne nestretnete, pokiaľ sa nepohybujete v oblasti, ktorej sa daný výraz bytostne týka. Jedným z nich je „freelancer“, teda človek na voľnej nohe, akýsi „nezávislý pracovník“, ktorý pracuje sám, bez spolupracovníkov či nadriadených. Ďalším špecifikom spomínaných ľudí je to, že takmer vždy pracujú doma. Okruh oblastí, kde sa freelanceri uplatňujú, sa neustále rozširuje a ide o profesie typu programátor, prekladateľ, spisovateľ, dizajnér, architekt, ale i advokát či účtovník.

Byť freelancerom možno na plný úväzok, alebo aj popri práci. Trh práce je flexibilný a vyžaduje si flexibilné riešenia.

Načerpajte skúsenosti

Ak ste vyštudovali prekladateľstvo, žurnalistiku, IT odbor alebo čokoľvek iné, avšak sa pracujete v inom „fachu“, skúste si nájsť niečo popri práci – napríklad na internete. Ten ponúka viaceré možností na prilepšenie zárobku. Písanie článkov – PR články pre rôzne portály, tvorba hudby pre počítačové hry, prekladanie textov pre medzinárodné spoločnosti a mnohé ďalšie oblasti, kde môžete zúročiť svoje vedomosti a načerpať bohaté skúsenosti.

Firmy čoraz viac preferujú takúto formu ponúkaných služieb- rýchle doručenie, kvalitné prevedenie a skvelá cena, to je presne to, čo potrebujú

Začnite od mikro

Portály zaoberajúce sa práve mikroprácou pribúdajú ako huby po daždi a tak neváhajte! Stanovte si cenu, zadajte inzerát a môžete začať pracovať. Úspech sa dostaví po kratšom či dlhšom čase, ale rozhodne to stojí za to.  Spočiatku ako privyrobenie, neskôr ako pravidelná spolupráca a v budúcnosti možno ako práca snov…

 

 

Pridaj komentár